X
Son dakika gelişmelerin de anında haberdar olmak için, anlık bildirim almak ister misiniz?
ANIMSAT
EVET

TESK Genel Başkanı Palandöken, banka kredileriyle ilgili açıklama yaptı

Türkiye Esnaf Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, devletin onayladığı faizsiz kredilerin bankalardan alınamadığını bu konularda yaptırım uygulanması gerektiğini belirtti

"Bankalara yaptırım uygulanmalı"
20 Mart 2017 Pazartesi, 13:30:29 AA

Türkiye Esnaf Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, faizsiz kredi kullandırılmasında ve yapılandırmalarda esnafa zorluk çıkaran bankalara yaptırım uygulanmasını istedi.

Palandöken, yazılı açıklamasında, esnaf ve sanatkarlar için getirilen yapılandırma ve faizsiz kredi imkanlarına ilişkin bazı bankaların davranışlarını eleştirdi.

Söz konusu uygulamalarda esnafa zorluk çıkaran bankalara yaptırım uygulanmasını isteyen Palandöken, "Esnaflarımız adına bankalara bu durumu düzeltmeleri için çağırı yapıyorum. Türkiye Bankalar Birliğini de göreve çağırıyorum. Devlet krediyi çıkardı. Ancak esnaf bankadaki hazır krediye ulaşamıyor. Çünkü bankaların prosedürlerini esnafımız aşamıyor." değerlendirmesinde bulundu.

Palandöken, bankaların kapısından dönen esnafın zor durumda kaldığını vurgulayarak, "Yapılandırmaya rağmen, şu veya bu nedenle çekini, senedini ödeyemeyenler, hatta sonradan ödeyenler için bile 'Benim listemde kara listede görünüyorsun' diyerek, esnafımızı kapıdan çeviren bankalar var. Bankalar bu olumsuz tavırlarından vazgeçsinler." ifadelerini kullandı.

Yorum yaz