"100 bin solucandan yaklaşık 20 ton gübre üretiyoruz"

17 Mart 2017 Cuma, 15:07:38

Adanalı Hasan Akçoban, mermer üretim merkezinin bahçesinde yetiştirdiği sebzelere solucan gübresi kullandı. Daha sonra solucan gübresi üretimine hobi olarak başlayarak, seri üretime geçti. Ürettiği gübreleri şimdi yurt dışına gönderiyor

Mermecilikle uğraşan ve merak ederek solucan gübresi işine giren Hasan Akçoban, seri üretime geçerek marka haline geldi.

Adana'da yer alan Akçoban, 100 bin solucandan yaklaşık 20 ton gübre ürettiklerini, yurt dışına bile solucan gübresi gönderdiklerini belirtti.

Hasan Akçoban, sebze ve meyvelerde üretimini artırdığını düşünerek, solucan güblerini ilk olarak mermer atölyesinin bahçesindeki sebzelerinde kullandı.

Solucan gübresi üretimine ilk olarak merak ederek başlayan Akçoban, üretimde başarı elde etti ve ürettiği gübreler çiftçilerden yoğun talep gördü.

Akçoban, hobi olarak başladığı solucan gübresi üretimini seri hale getirdi.  Kozan'da uzun yıllar mermercilik sektörüyle uğraştığını belirten Akçoban, hobi olarak başladığı yeni mesleği hakkında şöyle konuştu: