1915 Çanakkale Köprüsü'nü ÇOK İYİ A.Ş. yapacak!

17 Mart 2017 Cuma, 03:28:34

1915 Çanakkale Köprüsü’nün yapım sözleşmesi için Daelim-Limak-SK-Yapı Merkezi ortak girişimi ile imzalar atıldı

1915 Çanakkale Köprüsü’nün yapım sözleşmesi, Daelim-Limak-SK-Yapı Merkezi ortak girişimi ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı arasında imzalandı. Projenin temeli, yarın Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla atılacak.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, köprünün, Cumhuriyetin kuruluş yıldönümü olan 2023’te, hatta daha önce tamamlanacağını söyledi.

1915 Çanakkale Köprüsü dahil Malkara-Çanakkale otoyol kesimi sözleşmesi, dün Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan ile Güney Kore Cumhuriyeti Arazi, Altyapı ve Ulaştırma Bakanı Ho-In Kang’ın katılımıyla imzalandı. 

Törende, Güney Kore ile Türkiye arasında, asma köprü teknolojileri, ulaştırma alanındaki Ar-Ge faaliyetleri ile demiryolları konularında üç ayrı mutabakat zaptı imzalandı.

 “YAKIT MASRAFI AZALACAK”

Bakan Arslan, Çanakkale Köprüsü’nün yapım ihalesini Güney Kore ve Türkiye’nin uzman firmalarından oluşan Daelim-Limak- SK-Yapı Merkezi ortak girişiminin kazandığını anımsatarak görevli şirketin kurulması ve sözleşmenin imzalanması aşamalarını tamamladıklarını söyledi