X
Son dakika gelişmelerin de anında haberdar olmak için, anlık bildirim almak ister misiniz?
ANIMSAT
EVET

Mark Zuckerberg 1.9 milyar kullanıcısına mektup gönderdi

Facebook Inc. CEO'su Mark Zuckerberg, dün kullanıcılara bir mektup göndererek, şirket platformunun dünya için "sosyal altyapı" olabileceğini belirtti.

"Facebook siper olacak!"
17 Şubat 2017 Cuma, 14:16:11 Reuters

Facebook Inc. CEO'su Mark Zuckerberg, dün bir açıklamada bulundu. Zuckerberg açıklamasında; şirket vizyonunu, artmakta olan izolasyona karşı siper olmak olarak belirledi ve kullanıcılara gönderdiği mektupta şirket platformunun dünya için "sosyal altyapı" olabileceğini belirtti.

Zuckerberg, mektubunda ABD'de iç savaşı bitiren başkan Abraham Lincoln'den alıntılar yaparak, iş konularından çok felsefi konulara değindi. 32 yaşındaki CEO; "Dünya genelinde küreselleşmenin arkada bıraktığı insanlar ve küresel bağlardan geri çekilmek isteyen hareketler var" dedi.

Lincoln tarafından ABD Kongresi'ne yazılan bir mektuptan alıntı yapan Zuckerberg, Facebook'un 1.9 milyar kullanıcısına "Sessiz geçmişin inançları, fırtınalı bugün için yetersizdir" diye yazdı.

Mektuba gelen tepkilerin bazıları Zuckerberg'i "pozitif kaldığı için" tebrik ederken, bazıları ise küreselleşmenin "ölü" olduğunu söyledi.

Yorum yaz