X
Son dakika gelişmelerin de anında haberdar olmak için, anlık bildirim almak ister misiniz?
ANIMSAT
EVET

KOBİ'leri ücretsiz ofisler bekliyor!

2017'de KOBİ ve girişimcilere tahsis edilecek ücretsiz ofis sayısı 20 bini bulacak ve girişimciye 6 ila 30 bin TL arasında giriş destek fonu verilecek.

KOBİ teşviğindeki son gelişmeler!
14 Şubat 2017 Salı, 10:20:17

Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler'in (KOBİ) birleşmelerini teşvik etmek amacıyla son dönemde yapılan düzenlemelerden biri, Resmi Gazete'de yayımlandı.

Tebliğe göre; devir tarihi itibarıyla fiilen üretim yapan KOBİ'lerin birleşmesi durumunda, birleşme tarihinde sona eren hesap döneminde münhasıran üretim faaliyetinden elde ettiği kazançları ile bu kapsamda birleşilen kurumun üç hesap döneminde münhasıran üretim faaliyetinden elde ettiği kazançlarına kurumlar vergisi oranı yüzde 75'e kadar indirimli uygulanacak.

Geri ödemesiz destek tutarı 250 bin TL olurken geri ödemeli destek tutarı 750 bin TL'ye kadar çıktı.

20 BİN OFİS YAPILIYOR

48 ilde altyapısı tamamlanan İş Geliştirme Merkezleri'nin (İŞGEM) kapasitesi bu yıl yüzde 30 oranında artacak. Hali hazırda Organize Sanayi Bölgeleri'nde (OSB) ve üniversitelerde faaliyet gösteren kuluçka merkezlerine ise 5 bin yeni ofis eklenecek. 2017'de KOBİ ve girişimcilere tahsis edilecek ücretsiz ofis sayısı 20 bini bulacak. Bu merkezlerde girişimciye 6 ile 30 bin TL arasında giriş destek fonu da verilecek.

 

Yorum yaz