X
Son dakika gelişmelerin de anında haberdar olmak için, anlık bildirim almak ister misiniz?
ANIMSAT
EVET

Fitch Ratings Trump'ın politikalarını değerlendirdi

Türkiye kararı ile geçtiğimiz günlerde tepki çeken Fitch Ratings, ABD Başkanı Donald Trump'ın ekonomik politikalarını ve o politakalardan etkilenebilecek ülkeleri açıkladı

Trump politikalarının vuracağı 14 ülke!
11 Şubat 2017 Cumartesi, 12:05:33

Geçtiğimiz günlerde Türkiye'nin kredi notunu yatırım yapılabilir seviyenin alltına düşürerek büyük tepki çeken kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, ABD Başkanı Donald Trump'ın uyguladığı negatif etkili ekonomik politikalarının dünyadaki bazı önemli ülkeler için de alarm verdiğini açıkladı.

Fitch'den yapılan açıklamaya göre Trump yönetimi, uluslararası ekonomik koşullar ve global kredi notları için bir risk oluşturuyor.

Fitch, Trump'ın bazı politikalarının ekonomik büyüme için olumlu ve pozitif olacağını ama göç ve uluslararası ticaret konusundaki politikalarının bir direnç noktası olduğunu belirtti. 

Fitch, ülke notları açısından öncelikli risk olarak, öngörülebilirliği azalan ABD politikası, daralan uluslararası sermaye akışları gibi unsurlar nedeniyle ülkelerin ekonomik büyümelerinin darbe alma ve kamu finansmanlarının baskı altına girme olasılıklarını gösterdi.  

Fitch, "Trump yönetimi altında en fazla risk taşıyan ülkelerin, önceki yönetimlerde ABD ile yakın bir ekonomik ilişkiye sahip olan ancak mevcut mali dengesizlikleri olan ve buna ek olarak, ABD'ye göç edenler veya mallarını ABD'ye gönderen çok sayıda göçmen barındıran ülkeler" dedi.

İŞTE O 14 ÜLKE

Almanya, Kanada, Japonya, Çin, Meksika, Hollanda, İngiltere, Honduras, Nikaragua, Guatemala, El Salvador, Brezilya ve Doğu Asya ve Orta Avrupa olmak üzere Trump politikalarından olumsuz etkilenebilecek ülkeler ve bölgeler listesinde yayınlandı. 

 

 

Yorum yaz

  • Misafir 2017-02-11 20:45:49

    trump göreve gelmeden gergin kavgacı çatışmacı bir kişilik ve tutum sergileyerek göreve geldi,tutumunu değiştirmesi lazım,merkezi yönetim lidere göre hiza alır diyoruz.