X
Son dakika gelişmelerin de anında haberdar olmak için, anlık bildirim almak ister misiniz?
ANIMSAT
EVET
EPDK'dan Osmangazi'nin hisse devrine onay
İş-Yaşam + Sonra Oku

EPDK'dan Osmangazi'nin hisse devrine onay

02 Aralık 2016 Cuma, 11:24:11

EPDK, Osmangazi Elektrik Dağıtım AŞ (EDAŞ) ve Osmangazi Elektrik Perakende Satış AŞ (EPSAŞ) hisselerinin Zorlu Enerji'ye devredilmesini onayladı

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu'ndan (EPDK) yapılan açıklamaya göre, Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu, dünkü toplantısında Osmangazi EDAŞ ve Osmangazi EPSAŞ’ın ana hissedarı Dedeli Yatırım İnşaat Taahhüt Elektrik Dağıtım Sanayi Ticaret AŞ’nin tüm hisselerinin Zorlu Osmangazi Enerji Sanayi ve Ticaret AŞ’ye devredilebilmesine onay verdi.

Devir işlemlerinin tamamlanması ile Zorlu Grubu, Türkiye elektrik dağıtım sektöründe yerini alacak.

Osmangazi EDAŞ ve EPSAŞ, Afyon, Bilecik, Eskişehir, Kütahya ve Uşak'ta 1,5 milyonu aşkın aboneye dağıtım ve perakende satış hizmetleri sunuyor.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu, 1 Ağustos 2013 tarihli toplantısında alınan karar ile şirketlerin yönetiminde yaşanan zaaflar ve problemler nedeniyle 6446 Sayılı Elektrik Piyasası Kanununun 16. maddesi üçüncü fıkrası kapsamında tedbiren şirketin mevcut yönetim kurulu üyelerine görevden el çektirmiş ve yerlerine yeni yönetim kurulu üyeleri atamıştı.

Şirket hisselerinin devrinin tamamlanması ile kısa süre içinde EPDK tarafından alınan tedbirlerin kaldırılması bekleniyor.

Yorum yaz