X
Son dakika gelişmelerin de anında haberdar olmak için, anlık bildirim almak ister misiniz?
ANIMSAT
EVET

Ekonomide alınacak tedbirler kararlaştırıldı

Başbakan Binali Yıldırım başkanlığında yapılan Ekonomi Koordinasyon Kurulu (EKK) Toplantısı'nda ekonomide alınacak tedbirler kararlaştırıldı. Kararların haftaya açıklanacağı belirtildi

Ekonomide alınacak tedbirler kararlaştırıldı
02 Aralık 2016 Cuma, 00:50:22 AA

Başbakan Binali Yıldırım başkanlığında Çankaya Köşkü'nde gerçekleştirilen Ekonomi Koordinasyon Kurulu (EKK) toplantısı sona erdi.

Başbakanlıktan yapılan açıklamada, yaklaşık 5 saat süren EKK toplantısında, küresel ekonomi ve Türk ekonomisindeki gelişmelerin kapsamlı olarak değerlendirildiği belirtildi.

Açıklamada, "Kamu maliyesi, bankacılık ve finans sektörü, reel sektör ve iş gücü piyasasına yönelik olarak alınması gereken tedbirler kararlaştırılmış olup, teknik çalışmaların tamamlanmasını müteakip hafta içinde kamuoyu ile paylaşılacaktır. Avrupa Birliği ile görüşmeleri devam eden Gümrük Birliği Anlaşması'nın güncellenmesiyle ilgili devam eden olumlu süreç hakkında ilgili bakanlar tarafından EKK bilgilendirilmiş ve aynı doğrultuda çalışmaların hızlandırılmasına karar verilmiştir." ifadeleri kullanıldı.

Toplantıda, 5 Aralık Pazartesi günü TBMM Genel Kurulunda görüşmelerine başlanacak olan 2017 bütçesiyle ilgili hazırlıkların da gözden geçirildiği kaydedildi.

Yorum yaz