X
Son dakika gelişmelerin de anında haberdar olmak için, anlık bildirim almak ister misiniz?
ANIMSAT
EVET

Dolar fiyatları ne kadar oldu? (20.03.17)

Dolar/TL küresel piyasalarda doların düşüşüne paralel olarak haftaya düşüşle başladı

Dolar haftaya nasıl başladı?
20 Mart 2017 Pazartesi, 09:13:51

Geçen haftaki Fed ve TCMB kararları sonrası baskının azalmasıyla 3.60'a gerileyen kur yeni haftaya da düşüşle başladı. Kur saat 09:06'da 3.6275'ten işlem görüyor. Euro/TL 3.90'da.

Çarşamba günü ABD Merkez Bankası faizi artırmış, faiz artışı önceden fiyatlandığı için sert harekete nedne olmamıştı. Bu yıl 3 faiz artışı yapılacağı beklentisinde değişim olmaması doların küresel piyasalarda düşüşüne neden olmuştu. TCMB şse Perşembe günkü toplantısında geç likidite penceresi borç verme faiz oranını yüzde 11'den yüzde 11,75'e yükseltmişti.

MOODY'S ETKİSİ

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody's Cuma akşamı sürpriz bir kararla Türkiye'nin kredi notu görünümünü "durağan"dan "negatif"e indirdi. Karara gerekçe olarak, "Türkiye'nin kurumsal gücündeki aşınmanın sürmesi, zayıflayan büyüme görünümü, kamu ve dış hesaplara yönelik artan baskı ile bunların sonucunda artan kredi şoku riski" gösterildi. Moody's kararı sonrası dolar 3.60 seviyelerinden 3.65'e doğru tırmandı.

Ak Yatırım yolladığı bir notta "Moody’s in kredi notu görünümündeki değişim kararının piyasa etkisinin sınırlı olabileceğini düşünüyoruz." değerlendirmesine yer verdi.

Bugün yurtiçi ve yurtdışı piyasalarda kur üzerinde etkili olabilecek kritik bir veri akışı bulunmuyor.

1 DOLAR KAÇ LİRA OLDU?

1 EURO KAÇ LİRA OLDU?

BORSADA SON DURUM İÇİN TIKLAYINIZ

İŞTE ALTIN FİYATLARI

Bloomberg HT

 

 

Yorum yaz