X
Son dakika gelişmelerin de anında haberdar olmak için, anlık bildirim almak ister misiniz?
ANIMSAT
EVET

AB'den Ukrayna'ya vize muafiyeti

Avrupa Birliği (AB) ve Ukrayna arasında Schengen bölgesine vizesiz seyahat anlaşması imzalandı

AB'den o ülkeye vize muafiyeti
17 Mayıs 2017 Çarşamba, 21:26:54

Ukrayna vatandaşlarının Schengen bölgesine seyahati için Avrupa Birliği (AB) ve Ukrayna arasında vize muafiyeti antlaşması imzalandı.

İHA'nın haberşne göre AB ve Ukrayna arasında, Ukrayna vatandaşlarının Schengen bölgesine seyahati için vize muafiyeti antlaşması imzalandı.

İmza törenine katılan Ukrayna Devlet Başkanı Petro Poroşenko, antlaşmanın olumlu etkilerine vurgu yaparak, "Ukrayna Avrupa Birliği ailesine geri dönüyor. Ukrayna son kez Sovyet ve Rus imparatorluklarına veda ediyor" dedi.

Öte yandan Avrupa Parlamentosu Başkanı Antonio Tajani de antlaşmaya ilişkin, "Bu olumlu kararın ardından Ukrayna ile Avrupa Birliği arasındaki ilişkiler kolaylaşacak. Avrupa Parlamentosu olarak Minsk anlaşmasının uygulanması için yapıcı çözümler üzerinde çalışmak istiyoruz" dedi.

Antlaşma kapsamında, biyometrik pasaport sahibi Ukrayna vatandaşları Avrupa Birliği ülkelerinde 90 gün kalabilecek. Ancak antlaşmanın kötüye kullanılması durumunda uygulama askıya alınacak.

Yorum yaz

  • Misafir 2017-05-18 12:57:10

    Ab kendine yeni bir kole pazari buldu en iyi yaptigi is bu nerde duskun dusmus bir ulke var kendine kole olarak onu hemen benimsiyor bide ulkelerine gittiginizde size 3 sinif muameleye basliyor uzuluyorum gidicek insanlara.