X
Son dakika gelişmelerin de anında haberdar olmak için, anlık bildirim almak ister misiniz?
ANIMSAT
EVET

Merkel'in partisinden gerilimi daha da tırmandıracak açıklama

Almanya Başbakanı Merkel'in partisi CDU'nun Genel Başkan Yardımcısı Bouffier, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve hükümetinin, Nazi benzetmeleri sebebiyle ülkede 'hoş karşılanmayacağını' söyledi

Merkel'in partisinden gerilimi daha da tırmandıracak açıklama
21 Mart 2017 Salı, 12:23:39 HABERTURK.COM

Almanya Başbakanı Angela Merkel'in partisi Hristiyan Demokrat Birlik'in (CDU) Genel Başkan Yardımcısı Volker Bouffier, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Nazi benzetmeleri sebebiyle ülkede 'hoş karşılanmayacağını' söyledi.

Reuters'ın haberine göre DLF kanalına konuşan Bouffier, "Erdoğan ve hükümeti ülkede hoş karşılanmayacak ve bunun anlaşılması gerekiyor" dedi.

Haberde, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Mart ayında Almanya'da Türk vatandaşlarıyla bir araya geleceği referandum etkinliği planladığı belirtilirken, Bouffier'in ise böylesi bir etkinliğin 'güvenlik problemleri' yaratacağını söylediği bildirildi.

Öte yandan böyle bir etkinlik için henüz resmi bir talep gelmediği kaydedildi.

Merkel dün yaptığı açıklamada, Türk liderlerden gelen Nazi kıyaslamalarının son bulması gerektiğini dile getirmişti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve bazı bakanlar, Almanya'nın referandum etkinliklerini iptal etmesinin ardından, Alman hükümetini 'Nazi' yönetimine benzetmişti.

Yorum yaz

  • Misafir 2017-03-21 14:24:52

    Almanya sen hos karşılasan ne olur hoş karşılamasan ne olur.senin cevabını 16 nisanda vereceğiz.ondan sonrada biz seni hoş karşılarız sen hiç merak etme