X
Son dakika gelişmelerin de anında haberdar olmak için, anlık bildirim almak ister misiniz?
ANIMSAT
EVET

Kim Jong-nam, ailesinden DNA örneği almadan teslim edilmeyecek

Kuzey Kore lideri Kim Jong-un'un öldürülen üvey abisi Kim Jong-nam'ın, yakın akrabalarından DNA örneği alınıp kimliği kesin olarak kanıtlanana kadar Kuzey Kore'ye teslim edilmeyeceği açıklandı

Öldürülen abinin akrabaları kayıplarda!
17 Şubat 2017 Cuma, 13:01:52 HABERTURK.COM

Malezya polisi, Kuzey Kore lideri Kim Jong-un'un öldürülen üvey abisi Kim Jong-nam'ın cansız bedenini, bir akrabasından DNA örneği almadan teslim etmeyeceğini açıkladı.

46 yaşındaki Kim, pazartesi günü Kuala Lumpur Uluslararası Havalimanı'nda hızlı etki eden bir zehir kullanıldığı sanılan suikastle öldürülmüştü.

Olayla bağlantısı bulunan ve seyahat belgelerinde Endonezyalı ve Vietnamlı görünen iki kadın tutuklanmış, Malezyalı bir adam da onlara yardım ettiği şüphesiyle gözaltına alınmıştı.

Reuters'ın haberine göre polis hala suikastle ilgili 4 kişiyi arıyor.

Güney Kore istihbarat yetkilileri, Kim Jong-nam'ın Kuzey Kore lideri Kim Jong-un'un emriyle, ajanlar tarafından öldürüldüğüne inanıyor.

Öte yandan ABD'li yetkililer de Kim'i, Kuzey Koreli ajanların öldürdüğünü düşünüyor.

Kuzey Kore büyükelçiliği, Kim Jong-nam'a otopsi yapılmasını istememiş ve kendilerine teslim etmelerini talep etmişti.

Selangor eyaleti polis şefi Abdul Samah Mat, Reuters'a yaptığı açıklamada, "Hala ailesinin başvurması için bekliyoruz, henüz gelen olmadı. Sadece dün Kuzey Kore büyükelçiliğinden başvuru aldık. Kurbanın kimliğiyle ilgili kesin bir kanıt elde etmek için ailesinden DNA örneği toplamamız lazım" dedi.

Yorum yaz