X
Son dakika gelişmelerin de anında haberdar olmak için, anlık bildirim almak ister misiniz?
ANIMSAT
EVET

Rusya'dan Flynn'in istifasıyla ilgili ilk yorum

Rusya'dan, ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Flynn'in istifasıyla ilgili flaş açıklama geldi

Rusya'dan Flynn'in istifasına ilk yorum: Ya Trump köşeye sıkıştırıldı ya da...
14 Şubat 2017 Salı, 10:16:05 HABERTURK.COM

Reuters'ın haberine göre üst Rusya Federasyonu Konseyi Dış İlişkiler Komitesi Başkanı Konstantin Kosaçev, ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Michael Flynn'in istifasıyla ilgili, "Ya Trump köşeye sıkıştırıldı ya da yönetime Rusya karşıtı duygular bulaştı" yorumunda bulundu.

RIA Novosti'de yayınlanan açıklamalarda Kosachev, "Ya Trump yeterince bağımsızlık kazanamadı ve sürekli köşeye sıkıştırılıyor, ya da Rusfobya en aşağıdan en yukarıya yeni hükümetin tamamını etkilemiş durumda" dedi.

Flynn’in Rusya'nın Washington Büyükelçisi Sergey Kislyak ile göreve başlamadan önce görüştüğü ve bu görüşmede Obama yönetimi tarafından Rus diplomatlara yönelik uygulanan yaptırımlar hakkında müzakerede bulunduğu ortaya çıkmıştı.

Flynn ise önce Trump'ın isteğiyle Rus büyükelçi ile konuştuğu izlenimi yaratmaya çalışmış, daha sonra yaptığı açıklamada ise görüşmenin sadece bir taziye görüşmesi olduğunu ve yaptırımlar konusunun gündeme gelmediğini belirtmişti. Ancak ABD basınına açıklama yapan istihbarat yetkililerinin Flynn'in sözlerinin doğru olmadığı yönündeki beyanları emekli Korgeneral'i baskı altında bırakmıştı.

 Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı Flynn istifa etti Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı Flynn istifa etti

Yorum yaz