X
Son dakika gelişmelerin de anında haberdar olmak için, anlık bildirim almak ister misiniz?
ANIMSAT
EVET

Piers Morgan ve J.K. Rowling'in "Trump" düellosu

Harry Potter kitaplarının yazarı J.K. Rowling ve İngiliz gazeteci Piers Morgan, ABD Başkanı Donald Trump yüzünden Twitter’da tartıştı

Büyücü Harry Potter Trump'a karşı!
13 Şubat 2017 Pazartesi, 02:45:01

ABD’li HBO Televizyonu’nda geçen cuma günü yayınlanan Real Time With Bill Maher adlı programa katılan İngiliz gazeteci Piers Morgan’ın, Donald Trump yönetiminin ABD’de 7 ülkeye uyguladığı vize kısıtlaması uygulamasına destek vermesi tepki toplamıştı.

Morgan’ın “Müslüman yasağı diye bir şey yok, eğer olsaydı...” ifadeleriyle başlayan sözleri, Avustralyalı komedyen Jim Jefferies tarafından küfürlü sözlerle kesilerek dalgaya alınmıştı.

"HİSTERİK ÜNLÜLER"

Olay üzerine Harry Potter kitaplarının yazarı J.K. Rowling, Twitter’dan “Morgan’ın programdaki sözlerinin küfürle karşılanması, beni oldukça memnun etti” diye yazdı.

Morgan, bu sözler üzerine Rowling’i küstahlıkla itham ederek, bu tavrın Hillary Clinton’ın başkanlık seçiminde Trump’a neden yenildiğini de açıkladığını söyledi.

Rowling, bu sözlere yanıt olarak, “Eğer Harry Potter’ı okumuş olsaydın, en büyük zorbanın yağcılarının okulda canlı canlı yakıldığını görürdün” diye cevap verdi.

Morgan ise “Şu anda Trump karşıtı histerik ünlülerden başka zorba görmüyorum” dedi.

GAZETE HABERTÜRK

Yorum yaz