X
Son dakika gelişmelerin de anında haberdar olmak için, anlık bildirim almak ister misiniz?
ANIMSAT
EVET

ABD askerleri Rus kalesinin önünde!

Estonya ile Rusya sınırında bulunan Ivangorod kalesinin önünde ABD askerlerinin çektirdiği iddia edilen bir fotoğraf sosyal medyada tartışma yarattı

ABD askerleri Rus kalesinin önünde!
11 Şubat 2017 Cumartesi, 16:36:35 HABERTURK.COM

Rusya'nın 'agresif politikalarına' karşı Baltık ülkelerine konuşlanan NATO birliklerinin çektirdiği iddia edilen bir fotoğraf sosyal medyada tartışma yarattı.

Doğruluğu henüz teyit edilemeyen fotoğrafta, ABD askerlerinden oluşan bir NATO birliğinin, Estonya ile Rusya arasındaki sınırda bulunan İvangorod kalesinin önünde ABD bayrağıyla poz verdiği görülüyor.

Askerlerin kişisel sosyal medya hesaplarından paylaşıldığı belirtilen ve internette hızla yayılan fotoğrafla ilgili olarak henüz resmi bir açıklama yapılmazken, Rus sosyal medya kullanıcıları fotoğrafı 'provakatif' olarak tanımladı.

NATO ülkelerinin sürekli Rusya'nın 'agresif politikalarından' bahsettiğini hatırlatan sosyal medya kullanıcıları, tartışma yaratan fotoğrafın bu görüşle tezat oluşturduğunu söyledi.

Bazı Rus sosyal medya hesapları ise İkinci Dünya Savaşı sırasında aynı kalenin önünde Alman askerlerinin bulunduğu bir kareyi paylaşarak, "Tarihi unutmayın" yorumunda bulundu.

TARTIŞMA YARATAN FOTOĞRAFIN GENİŞ HALİ

Yorum yaz