X
Son dakika gelişmelerin de anında haberdar olmak için, anlık bildirim almak ister misiniz?
ANIMSAT
EVET

Rus tehdidine karşı ikinci el obüs!

Rusya'nın komşuları Estonya ve Finlandiya, Rusya'nın artan askeri etkinliğine karşılık olarak Güney Kore ordusundan ikinci el obüsler satın almaya hazırlanıyor

Rus tehdidine karşı ikinci el obüs!
10 Şubat 2017 Cuma, 12:19:31 HABERTURK.COM

NATO'nun Rusya'ya sınırı olan ülkelere asker yığmasının ardından, Doğu Avrupa'da silahlanma rüzgarları esmeye devam ediyor. Rusya'yla sınırı olan iki ülke olan Estonya ve Finlandiya, Rus tehdidine karşı ordularını güçlendirmeye başladı.

Estonya ve Finlandiya, komşuları Rusya'dan gelebilecek herhangi bir saldırıya karşı silahlı kuvvetlerini, Güney Kore'den gelecek obüslerle güçlendirmeyi planlıyor.

Estonya'nın 12 adet havan topu için Asya ülkesiyle anlaştığı, Finlandiya'nın ise daha yüksek rakamlarda sipariş vermeyi planladığı belirtildi. Güney Kore'den getirilecek obüslerin, daha önce Güney Kore ordusunun kullandığı araçlardan oluşacağı ifade edildi.

Rusya'nın Ukrayna'ya müdahalesinden sonra başta Baltık ülkeleri olmak üzere, birçok Doğu Avrupa ülkesi askeri tedbirleri arttırmışlardı. Üç Baltık ülkesi, Estonya, Letonya ve Litvanya Rus tehdidine karşı ortak hava savunma sistemi kurma konusunda anlaşmıştı.

 

Yorum yaz