X
Son dakika gelişmelerin de anında haberdar olmak için, anlık bildirim almak ister misiniz?
ANIMSAT
EVET
Bharara görevde kalma önerisini kabul etti
Dünya + Sonra Oku

Bharara Trump'ın görevde kalma önerisini kabul etti

30 Kasım 2016 Çarşamba, 23:12:41

New York Güney Bölgesi Başsavcısı Preet Bharara, Trump ile gerçekleştirdiği görüşmesinin ardından görevine devam etme kararı aldı

New York Güney Bölgesi Başsavcısı Preet Bharara, 8 Kasım'da yapılan seçimlerde, başkan seçilen Donald Trump' la görüştü.

New York'ta bulunan Trump Tower'da gerçekleşen görüşmenin sonucunda, Bharara' nin görevini sürdürmesi kararı çıktı.

ABD Başkanı Barack Obama tarafından 2009 yılında New York Güney Bölgesi Başsavcısı olarak atanan Başsavcı Bharara, aralarında Reza Zarrab davası, Wall Street davaları, uyuşturucu çeteleri, New York Eyaleti Valilik denetçileri, New York Belediye Başkanı Bill de Blaşio' nun seçim kampanyasındaki yolsuzluk iddiaları, Birleşmiş Milletlerdeki bazı yolsuzluk iddiaları gibi bir çok önemli soruşturmayı yürüttü.

ABD'nin yeni başkanı Trump ile görüşmesinde, görevde kalmasının önerildiği Bharara' nin da bu öneriyi kabul ettiğini açıklandı.

Trump ile görüşmesinin ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Bharara, ABD'nin yeni başkanı Donald Trump'ın bir New Yorklu olduğuna değinerek, "Görevde olduğum son yedi yılda bu kentte neler yaptığımızın farkında. Görevimi geçen 7 yılda olduğu gibi korkmadan ve tarafsızca sürdüreceğim" dedi.

Rıza Sarraf davası ertelendi Rıza Sarraf davası ertelendi

Yorum yaz