X
Son dakika gelişmelerin de anında haberdar olmak için, anlık bildirim almak ister misiniz?
ANIMSAT
EVET

BM'den, Halep'e insani yardım için acil ateşkes çağrısı

BM İnsani Yardım Koordinasyonu Basın Sözcüsü Jens Laerke, akşam saatlerinde yaptığı basın açıklamasında insani yardım konvoylarının Halep'e ulaşması için ateşkes çağrısında bulundu

BM'den ateşkes çağrısı
20 Ekim 2016 Perşembe, 01:18:15

BM İnsani Yardım Koordinasyonu Basın Sözcüsü Jens Laerke, Halep'e insani yardım konvoylarının gönderilmesi için en az 48 saatlik ateşkes çağırısında bulundu.

Birleşmiş Milletler İnsani Yardım Koordinasyonu Basın Sözcüsü Jens Laerke, akşam saatlerinde Cenevre BM ofisinde acilen yaptığı basın açıklamasında Halep'e insani yardım konvoylarının gönderilmesi için en az 48 saat ateşkesin uygulanmasını istedi.

Laerke, bu süre içinde hasta ve yaralılara tıbbi yardımın yanı sıra, su ve yiyecek malzemelerinin ulaştırılacağını söyledi.

Laerke yarın Paris'te toplanacak olan Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, Almanya Başbakanı Angela Merkel ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'e durumu bildireceğini ifade etti.

Bu konuda Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande'dan da söz aldığını söyleyen Laerke, talebin acilen ele alınmasını insanlık adına istediğini vurguladı.

DHA

 

Yorum yaz