X
Son dakika gelişmelerin de anında haberdar olmak için, anlık bildirim almak ister misiniz?
ANIMSAT
EVET
DEAŞ kurtarılan köyleri bombalıyor
Dünya + Sonra Oku

Terör örgütü DEAŞ kurtarılan köyleri bombalıyor

19 Ekim 2016 Çarşamba, 20:51:42

Irak Ordusu 3. Tugay Komutanı Yarbay Amir Casim, DEAŞ'ın Musul'da kurtarılan köyleri bombaladığını ve hava desteğine ihtiyaçları olduğunu dile getirdi

Musul operasyonları kapsamında Irak ordu güçleri tarafından DEAŞ'tan temizlenen Musul'un Nemrud kasabasına bağlı köyler terör örgütünün havan topu saldırılarına maruz kalıyor.

Irak ordusu 3. Tugay Komutanı Yarbay Amir Casim, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ''Musul operasyonu kapsamında bölgede DEAŞ kontrolündeki 23 köyün kurtarılmasından sorumluyuz. Bölgede kurtardığımız Kahhara, İbharim Halil ve Adle köyleri zaman zaman yakın mesafedeki DEAŞ militanlarının havan topu saldırısına uğruyor. Operasyona şimdilik iki gün ara verdik ama bölgede DEAŞ tehdidine son vermekte kararlıyız." diye konuştu.

Operasyon sırasında en büyük engellerinin bomba yüklü araç ve canlı bombalar olduğunu belirten Yarbay Casim, ''DEAŞ, çatışma gücünü kaybetmiş. Bu savaşta intihar eylemcileri ve bomba yüklü araçları kullanıyor. Bu yöntem ilerlememizi yavaşlatıyor ama durdurmuyor. Hava desteğini beklediğimiz kadar alamıyoruz. Buna rağmen hava saldırıları DEAŞ militanlarını etkisizleştirildi ve bu sayede çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirdik.'' ifadelerini kullandı.

AA

 

Yorum yaz