X
Son dakika gelişmelerin de anında haberdar olmak için, anlık bildirim almak ister misiniz?
ANIMSAT
EVET

Pentagon'dan 'Dabık' açıklaması

Pentagon sözcüsü Cook, Dabık'ın IŞİD'den kurtarılması konusundaki başarıdan dolayı Türkiye ve Suriyeli muhalifleri alkışladıklarını ifade etti

Pentagon: Türkiye'yi alkışlıyoruz
18 Ekim 2016 Salı, 09:37:23

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) Sözcüsü Peter Cook, Suriye'nin kuzeyindeki Dabık kasabasını IŞİD'den kurtarmak için yürütülen operasyonlara katılan Türkiye ve Suriyeli muhalif güçleri, gösterdikleri başarıdan dolayı alkışladıklarını söyledi.

Cook, Pentagon'da düzenlediği günlük basın toplantısında, "Dabık IŞİD için öyle önemli ki, propaganda dergilerinin adını da Dabık koydular. IŞİD burada barbarca kıyımlar gerçekleştirdi. Dabık halkını IŞİD baskısından kurtarmak için yürütülen operasyonlara katılan Türkiye ve Suriyeli muhalif güçleri alkışlıyoruz' diye konuştu.

Türk güçlerinin desteklediği Suriyeli muhalif güçlerin, uluslararası koalisyon güçlerinin de desteğiyle aralarında Dabık'in de bulunduğu 6 köy ve kasabayı IŞİD'den kurtardığını anlatan Cook, IŞİD son zaferini burada gerçekleşeceğini iddia etmişti, ancak bunun tersine Dabık'ta yenilgiye uğradılar dedi.

DHA

Yorum yaz