X
Son dakika gelişmelerin de anında haberdar olmak için, anlık bildirim almak ister misiniz?
ANIMSAT
EVET
Putin'den Batı'ya ağır sözler
Dünya + Sonra Oku

Putin Batı'ya ağır konuştu

18 Ekim 2016 Salı, 06:26:06

Hindistan’ın Goa kentinde gerçekleştirilen BRICS Zirvesi’nde basın toplantısı düzenleyen Putin, Batı'ya ağır sözlerle yüklendi

ABD, İngiltere ve Fransa, Ukrayna krizi ve Suriye’deki insanlık suçlarından ötürü yeni yaptırımları ele alırken Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’den bu ülkelere ağır bir hakaret geldi. Hindistan’ın Goa kentinde gerçekleştirilen BRICS Zirvesi’nde basın toplantısı düzenleyen Putin, “Rusya’ya yaptırımla bu sorunları çözemezler. Rusya’ya uygulanan yaptırımlar zarar verici. Bu yaptırımları uygulayanlar amaçlarına ulaşamayacaklar” dedi.

‘AVUÇLARINI YALARLAR’

Putin, bir gazetecinin, “Rusya, Batı’ya karşı ekonomik yaptırımları kaldırmayı ya da yumuşatmayı düşünüyor mu” sorusuna beklenmedik bir yanıt verdi. Rus lider, vazgeçme niyeti olmadığını argo bir ifade olan “Fig im!” ile gösterdi. Putin’in bu yanıtı, en hafif tabiriyle “Avuçlarını yalarlar” anlamına gelse de, sözün Türkçe’deki en yakın karşılığı “Üçün birini alırlar”. Eski bir Sovyet çizgi filminden bugüne gelen bu söz, Rusça’da oldukça kaba sayılan, “kavga nedeni” ifadeler arasında sayılıyor.

GAZETE HABERTÜRK

Yorum yaz