X
Son dakika gelişmelerin de anında haberdar olmak için, anlık bildirim almak ister misiniz?
ANIMSAT
EVET
"Musul halkı da DEAŞ'a direniyor"
Dünya + Sonra Oku

Musul operasyonuyla ilgili yeni açıklama

17 Ekim 2016 Pazartesi, 10:05:14

Irak Türkmen Cephesi Başkanı Erşat Salihi, "Biraz önce alınan habere göre, içeride olan teşkilatların ve halkın da direniş hareketi oldu. DEAŞ hemen hemen savaşmadan bölgeleri terk ediyor" açıklamasında bulundu

Musul operasyonuyla ilgili sıcak bir açıklama, Irak Türkmen Cephesi Başkanı Erşat Salihi'den geldi. Salihi, Musul halkının da DAEŞ'le çatıştığını ve örgütün hemen hemen savaşmadan bölgeyi terk ettiğini söyledi.

Irak Türkmen Cephesi Başkanı Erşat Salihi, bu sabaha karşı başlatılan Musul operasyonuyla ilgili NTV'ye açıklamalarda bulundu.

"DAEŞ SAVAŞMADAN BÖLGELERİ TERK EDİYOR"

Salihi'nin canlı telefon bağlantısında aktardıkları şöyle:

"Bu sabah saatlerinde 5 yönden Musul operasyonu başladı. Bütün silahlı güçler operasyona katılıyor. Irak hükümetinin ve oradaki bütün askeri güçlerin tavsiyeleri üzerine sivil halkın dışarıya çıkmamaları istendi. Biraz önce alınan habere göre, içeride olan teşkilatların ve halkın da direniş hareketi oldu. DAEŞ hemen hemen savaşmadan bölgeleri terk ediyor..."Daha önce de söyledik, DEAŞ bir prpojedir ve süreci belli olan bir zaman için gelmiştir. Terör örgütleri bu bölgelere belli başlı projeler için gelir. Halk biraz önce Musul Üniversitesi içinde olan çatışma neticesinde DEAŞ’ı oradan çıkardı. İçeriden direniş vardır, dışarıdan operasyon devam etmektedir..."

Yorum yaz