• Türkiye'nin en önemli örtü altı sebze üretim üssü Antalya'da üreticiler Rusya için yeni sera hazırlığına başlarken domates fidelerini ise toprakla buluşturdu. Kuzey Irak pazarının kapanmasının kendilerini fazla etkilemeyeceğini belirten üreticiler, en önemli pazarlarının Rusya olduğunu dile getirdiler. 

   

 • Türkiye'nin en önemli örtü altı sebze üretim üssü Antalya'da yeni sezon ürünlerin dikimi yapıldı. Bu ürünlerden amiral gemisi domateste ise ağustos ayında yapılan ekimler olgunlaşmaya başladı. 

   

   

 • Diğer taraftan ise bahar başlangıcına çıkarılacak olan domates fideleri de toprakla buluştu. Geçen yıl Rusya'nın domates ithalatına kısıtlama koymasıyla zor bir dönem geçiren domates üreticisi, ilişkilerin normalleşmeye başlamasıyla yeniden domates ekimine ağırlık verdi. Öte yandan Antalya'da modern yeni seraların kurulmaya devam ettiği görüldü. 

 • Kuzey Irak pazarının kendilerini fazla etkilemeyeceğini dile getiren üreticiler, Rusya domates alım yaptığı sürece sıkıntı yaşamayacaklarını belirttiler.

 • "IRAK PAZARI AZ ETKİLER"

  Aksu Yurtpınar Mahallesi'nde 15 yıldır domates üretimi yapan Hakan Eker, Rusya pazarındaki gelişmelerin ardından domates ekimine ağırlık verdiklerini kaydetti. 

   

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!(0)