• Meteksan Savunma'nın, "Hava Platformları İçin Milimetre Dalga Radarı Geliştirilmesi Projesi" kapsamında yaptığı radar, önemli bir sınavı başarıyla geçti. Bir süredir T129 ATAK helikopteri üzerindeki uçuş testlerinde performansını ortaya koyan Helikopter-MİLDAR'ın kabulü, SSM Kabul Heyeti tarafından yapıldı.

 • Helikopter-MİLDAR, Türk Silahlı Kuvvetlerine, elektro-optik sistemlerin performanslarının zayıfladığı hava koşullarında yüksek performans gösterme, elektro-optik sistemlerin hedefe yönlenmesinde ve silah angajmanında zaman kazanma, alçak irtifa ve düşük görüş şartlarında pilota pozisyon farkındalığı kazandırma gibi önemli operasyonel avantajlar sağlayacak.

   

 • Bundan sonraki süreçte Helikopter-MİLDAR'ın, T129 ATAK helikopteri üzerindeki nihai yerinin kararlaştırılmasıyla silah sistemlerine entegrasyon ve seri üretim faaliyetlerinin başlaması bekleniyor. Helikopter-MİLDAR'da kullanılan ara yüz ve yazılımlar, radarın başka helikopterlere de entegrasyonuna imkan veriyor.

 • HELİKOPTER-MİLDAR'IN ÖZELLİKLERİ

  - Hedef tespit takip fonksiyonu

  - Çoklu hedef tespiti

  - Yavaş ve hızlı tarama

  - Yüksek açısal ve menzil çözünürlüğü

  - Yavaş tarama modunda hedef tespit ve takip için 12 kilometre menzil

  - Düşük hacim, ağırlık ve güç ihtiyacı

  - Gerçek zamanlı ARPO görüntüsü

  - 2,5 kilometre menzilde arazi profili oluşturma

  - Seyrüsefer desteği

 • ALTAY TANKI SERİ ÜRETİM İÇİN İHALE TEKLİFİNİ BEKLİYOR

  Demir, MÜSİAD tarafından düzenlenen bir konferansta Reuters'ın Altay tankının seri üretim ihalesi ile ilgili sorusu üzerine, "Şu anda teklifleri bekliyoruz" dedi.